Color Checker Passport – pomocnik w prawdziwych kolorach

Jeśli zapisujesz zdjęcia w formacie RAW, zależy Ci na prawdziwym odwzorowaniu kolorów, chciałbyś mieć poprawny profil barwny spersonalizowany dla Twojego aparatu, chciałbyś mieć szarą kartę zawsze w bezpiecznym miejscu?

Te małe, składane plastikowe pudełko jest wprost wymarzone dla Ciebie.

  1. Generowanie profili dla oprogramowania Adobe Photoshop lub Lightroom i cieszyć się rzeczywistymi odcieniami.
  2. Oszczędność czasu podczas obróbki zdjęć w przypadku wykorzystywania różnego rodzaju oświetlenia lub miksu światła naturalnego z sztucznym
  3. Szara karta zamknięta w bezpiecznym opakowaniu, zawsze pod ręką

Niby nic, odcienie/kolory trochę bliższe prawdzie… tylko czy skóra o trochę zielonkawym zabarwieniu jest dla Ciebie ok? ;) Wszyscy doskonale wiedzą, że najważniejsze kolory, do jakich zazwyczaj mamy najwięcej uwag to kolor trawy/roślin i odcień skóry… jeśli one są ok, wszystko inne jest poprawne. Tak postrzegamy rzeczywistość. Poprawny balans bieli i kolory to połowa sukcesu obróbki zdjęć. O ostrość i kadr musimy niestety w większości przypadków zadbać wcześniej, nierzadko w szale i wirze zlecenia ale to jest właśnie sensem pracy fotografa (i nie ma tutaj znaczenia profesjonalista czy amator)  To nasza pasja i nikt nam tego nie odbierze :) Może i trochę drogo jak na nasze realia… ale uważam, że warto.

Posted in Najnowsze, Testy sprzętu i oprogramowania | Tagged , , , , | Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *