Radiowe wyzwalanie lamp błyskowych Pixel King TTL

Pixel King E-TTL II – alternatywa dla systemów bezprzewodowej komunikacji z lampami błyskowymi Pocket Wizarda. Zdalne, bezprzewodowe wyzwalanie lamp jest w dzisiejszych czasach niezbędne. Te urządzenia, za niewygórowaną cenę nam to umożliwiają.

 

Zalety wyzwalaczy bezprzewodowych Pixel King:

– pełne wsparcie systemu Canon EOS E-TTL i ETTL II

– regulacja siły błysku, automatyczna (E-TTL i E-TTL II) i manualna (1/1 ~ 1/128)  z menu aparatu

– ustawienia kompensacji siły błysku z menu aparatu (+-3 EV)

– pełne wsparcie synchronizacji błysku do czasów 1/8000s włącznie

– wyzwalanie radiowe wiec nie straszne nam ściany budynków ;)

– odległość działania do 100m

– niska cena – ułamek ceny zestawu Pocket Wizard

 

Lubię wyzwalacze tej firmy. Wyszła już nowsza wersja ale nie wnosi wiele nowego, jedynie małe, nie znaczące szczegóły. Urządzenia te mają kaprysy ;) ale za różnicę w cenie można dokupić mocną lampę studyjną a to już dużo ;) można z tym żyć. Ważne, że dzięki tym urządzeniom mogę poruszać się bez przewodów łączących aparat z lampami i zmieniać ustawienia z poziomu aparatu nie snując się tam i z powrotem. Lampa na wysięgniku może błysnąć na zewnątrz w okno (filtr żelowy ocieplający) i mamy piękną plamę światła w obrzydliwy/pochmurny dzień ;) naprawdę warto. Wiem, w Polsce utarło się, że lampa to samo zło, pro fotograf nie używa lampy, przecież można robić zdjęcia na wysokich wartościach ISO i super jasnymi obiektywami „L” … taaaa lampa na sankach aparatu to samo zło – to prawda ale nie zawsze bo lampa wyzwolona (ale zabrzmiało ;) bezprzewodowo z boku/z góry; może pomóc lub zupełnie zmienić płaski/nijaki kadr.

Lubię lampy i systemowe i studyjne. Pomagają zaaranżować światło, dopełnić brakujący obszar i nie są tak nieobliczalne jak słońce chowające się za chmurami (wtedy balans leci na łeb, na szyję w ułamku sekundy ;) Mają swoje wady ale pomagają malować światło tak jak fotograf każe ;)

 

Poniżej link do testu, po przeczytaniu którego, 2 lata temu kupiłem zestaw i nie żałuję ;) dzięki Panie Rafale.

http://forys.net/test-pixel-king/

Posted in Najnowsze, Testy sprzętu i oprogramowania | Tagged , , , | Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *